Zdrowe suplementy i jak je wybrać

zdrowe suplementy

W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety. Mogą być one skutecznym sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia, ale należy pamiętać o ich odpowiednim dobraniu do naszych potrzeb. Warto wspomnieć również, że żadne zdrowe suplementy nie zastąpią nam zbilansowanej diety czy aktywności fizycznej, które są niezbędne do tego, by cieszyć się dobrym samopoczuciem. Jak wybrać właściwe suplementy? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Czym właściwie są suplementy diety?

Suplementy diety to środki, których celem jest wzbogacenie codziennej diety w witaminy i składniki mineralne, a także wsparcie fizjologicznych funkcji organizmu. Należy pamiętać jednak, że zdrowe suplementy to nie leki, dlatego nie wyleczą naszych dolegliwości czy problemów zdrowotnych. Ich zadaniem jest uzupełnianie niedoborów w diecie, wspomaganie trawienia, ale nie leczenie chorób i łagodzenie ich objawów. W składzie suplementów diety nie znajdziemy substancji leczniczych, a jedynie witaminy i minerały, a także kwasy tłuszczowe, błonnik pokarmowy czy ekstrakty roślinne.

zdrowe suplementy - jak wybrać?

Zdrowe suplementy — jak wybrać właściwe?

Jeśli chcemy, aby suplement spełniał swoje zadanie, musimy odpowiednio dobrać go do naszych potrzeb, stanu zdrowia i oczekiwań. Przede wszystkim, wybierając zdrowe suplementy, musimy zastanowić się, czy faktycznie są nam one potrzebne. Warto skonsultować się w tej kwestii z dietetykiem, lekarzem lub farmaceutą. Przy zakupie warto także dokładnie sprawdzić skład i upewnić się, czy zawiera wszystkie związki, których potrzebujemy. Planując zakup określonego suplementu, warto upewnić się, że znajduje się on w rejestrze na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego — jeśli go tam nie znajdziemy, lepiej zrezygnować z zakupu.

Was this helpful?

2 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *