Zdrowe suplementy diety – jak je stosować?

zdrowe suplementy diety

Coraz częściej sięgamy po zdrowe suplementy diety, które mają wspomóc funkcjonowanie naszego organizmu, przyspieszyć odchudzanie czy poprawić wygląd. Wiele osób, błędnie nazywa je lekami i przypisuje im właściwości lecznicze. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie wyjaśnię, czym tak naprawdę są, jaki jest cel ich stosowania, a także jak prawidłowo je zażywać. Serdecznie zapraszam!

Czy suplementy to leki?

Zdrowe suplementy diety to nie leki, a środki spożywcze, których celem jest uzupełnianie naszej codziennej diety o niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Pełnią one zatem jedynie funkcje wspierającą – nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej diety, a także regularnej aktywności fizycznej. Właściwie dobrane suplementy uzupełniają nasz jadłospis o właściwe witaminy i pozwalają na prawidłową pracę naszego organizmu. Ich przyjmowanie w szczególności zaleca się w dietach eliminacyjnych i nisko energetycznych, a także u sportowców.

Jak stosować zdrowe suplementy diety?

Jak zażywać zdrowe suplementy diety?

Suplementacja powinna być dobierana indywidualnie do zapotrzebowania konkretnej osoby. Przed zakupem suplementów należy wykonać szczegółowe badania i skonsultować je z lekarzem, aby określić rodzaje niedoborów i dobrać odpowiednią dawkę tych substancji. Zdrowe suplementy diety powinny być przyjmowane z posiłkiem lub zaraz po nim, co zwiększa ich przyswajalność. Bardzo ważne jest również, by suplementów nie spożywać pojedynczo, ponieważ nadmiar jednego może powodować niedobory drugiego i odwrotnie. Należy pamiętać także, by w żadnym wypadku nie przekraczać zalecanej dawki dziennej preparatu.

Was this helpful?

2 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *