Zdrowe potrawy z patelni – tak, to możliwe!

zdrowe potrawy z patelni

Czas raz na zawsze zerwać z krzywdzącym mitem, że dania przygotowywane na patelni są niezdrowe, a osoby będące na diecie powinny schować patelnie głęboko w szafie i najlepiej ich nie wyciągać. W dzisiejszym artykule udowadniamy, że zdrowe potrawy z patelni to wspaniały sposób na to, aby odżywiać się smaczne i z korzyścią dla naszego organizmu! Zapraszamy do lektury.

Co zrobić, aby twoje dania były zdrowsze?

Przekonanie co do tego, że smażenie jest niezdrowe, wzięło się stąd, że kiedyś do smażenia używano bardzo dużo tłuszczu. Teraz absolutnie nie ma takiej konieczności! Technologia poszła do przodu, mamy do wyboru tysiące patelni, z nieprzywierającymi powłokami, które do smażenia potrzebują bardzo mało tłuszczu lub wcale. To pierwszy krok do tego, żeby przygotowywać zdrowe potrawy z patelni – rezygnacja z nadmiaru tłuszczu. Możesz także śmietanę do sosu zamieniać na jogurt i dbać o to, aby w posiłku znalazło się dużo warzyw.

zdrowe potrawy z patelni

Zdrowe potrawy z patelni – pomysły na dania

Co możesz przygotować? Na śniadania szczególnie polecamy szakszukę, pyszną, zdrową i bogatą w witaminy! Innym z pomysłów będą różnego rodzaju placuszki czy pancakes. Do ich smażenia wcale nie potrzebujesz tłuszczu! Możesz ewentualnie posmarować patelnię pędzelkiem i rozprowadzić odrobinę oleju, ale nie będzie takiej konieczności. Gotuj zdrowe potrawy z patelni i poszukuj różnych inspiracji!

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *