Wyciskarka wolnoobrotowa

Świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne są pożywne i pomagają dbać o zdrowie. Jest to szczególnie istotne w okresie wczesnej wiosny, gdy tak jak teraz pogoda jest bardzo zmienna i o przeziębienie nie trudno. Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej takie soki możesz przygotować w domu. Najpierw jednak warto wiedzieć jak działa to urządzenie, który model warto wybrać, a także to, czym wyciskarka różni się od sokowirówki.

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Działanie wyciskarki opiera się przede wszystkim na miażdżeniu produktów poprzez wałek ślimakowy. Co istotne – nie ma w nim ostrzy, które mogłyby ciąć produkty na kawałki. Owoce i warzywa, które wrzucimy do wyciskarki wolnoobrotowej, są więc powoli miażdżone, a następnie przeciskane przez sitko. Po jego drugiej stronie zaczyna spływać sok, który uzyskany w ten sposób jest bogaty w składniki odżywcze w tym również w błonnik. Ma on konsystencję znacznie gęstszą od tego z sokowirówki. Jego zaletą jest również to, że można go przechowywać w lodówce około doby, w przeciwieństwie do soku z sokowirówki, który należy spożyć od razu po przygotowaniu.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Z czego możemy zrobić sok w wyciskarce wolnoobrotowej?

Zarówno sokowirówki, jak i wyciskarki wolnoobrotowe do soków pozwalają nam uzyskać soki z popularnych gatunków warzyw i owoców. Zwykle sięgamy więc po jabłka, marchew, buraki. Niestety problem pojawia się wtedy, gdy chcemy wycisnąć sok z warzyw liściowych lub ziół takich jak liście szpinaku, natka pietruszki, kapusta, pokrzywa, czy też z drobnych owoców jagodowych. Nie każde urządzenie poradzi sobie z takim zadaniem. Jeżeli chcesz kupić wyciskarkę, ale nie wiesz na jaką powinieneś się zdecydować, mamy dla Ciebie poradnik, w którym znajdziesz informacje na temat najciekawszych naszym zdaniem modeli wyciskarek do 600zł. Zapraszamy do czytania: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/wyciskarka-wolnoobrotowa-do-600-zl

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *