Organiczny olej z nasion konopi – co warto o nim wiedzieć?

Organiczny olej konopny.

Od zarania dziejów znane są dobroczynne właściwości olejów roślinnych. Pozyskiwane z ekologicznych upraw oleje tłoczone na zimno to wyjątkowo cenne źródło cennych składników odżywczych. Wśród nich na specjalne uznanie zasługuje organiczny olej z nasion konopi. Dlaczego? Wyjaśniamy.

Działanie i właściwości oleju konopnego

Zbiór składników, naturalnie występujących w roślinach, jakim są konopie sprawia, że pozyskiwany z nich olej wykorzystywany jest na wiele różnych sposobów. Wynika to z obecności elementów takich jak kwasy Omega 3, 6 i 9, białka, czy aminokwasy. Wśród najważniejszych właściwości organicznego oleju z nasion konopi wymienić należy:

  • wzmacnianie układu krwionośnego, serca i pozytywny wpływ na krążenie
  • działania antyoksydacyjne
  • niszczenie komórek rakowych i zapobieganie ich powstawaniu
  • działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne
  • zmniejszanie ryzyka chorób i infekcji oraz wzmacnianie odporności
  • poprawienie jakości snu i regeneracji organizmu
  • wspomaganie poprawnego działania układu nerwowego
Organiczny olej z nasion konopi.

Jak wykorzystać organiczny olej z nasion konopi?

Decydując się na zakup oleju konopnego, warto mieć na uwadze wybór produktu najwyższej jakości. Należy sięgać po certyfikowane preparaty ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł. Zastosowanie organicznego oleju z nasion konopi jest niezwykle szerokie. Nierafinowany i na zimno stosowany jest jako element zbilansowanej diety sam, lub jako dodatek do sałatek czy dressingów. W kosmetyce poprawia kondycję skóry oraz włosów. Wpływa na odbudowę płaszcza lipidowego, reguluje ilość wytwarzanego sebum, łagodzi stany zapalne, a także działa przeciwzmarszczkowo i regenerująco. Co więcej, pozwala zachować odpowiedni stopień nawilżenia i jędrności skóry, będąc niejako naturalnym liftingiem.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *