Orbitrek dla każdego

Jeżeli kiedykolwiek znalazłeś się na siłowni lub w klubie fitness, z pewnością zauważyłeś jak dużym oblężeniem cieszą się orbitreki. Skąd wzięła się niezwykła popularność tych urządzeń? Przede wszystkim dlatego, że orbitrek łączy w sobie zalety bieżni, stepera i roweru stacjonarnego, co automatycznie przekłada się na lepsze efekty naszych ćwiczeń.

Orbitrek – czyli praca całego ciała

pexels anna shvets 4672267

O ile na przykład bieżnia zapewni nam doskonały trening dla nóg i pośladków, o tyle orbitrek jest urządzeniem, na którym ćwiczymy w zasadzie całe ciało. Ramiona i plecy odgrywają tu rolę równie dużą, co brzuch, pośladki i nogi – poruszamy więc wszystkie mięśnie naszego ciała. To wielofunkcyjne urządzenie pozwala nam, w zależności od rodzaju treningu i naszych możliwości, ćwiczyć kondycję lub siłę, ale również przy użyciu orbitreka możemy postawić na trening czysto rekreacyjny czy wręcz rozluźniający. Warto również wspomnieć, że dzięki zaangażowaniu tak wielu partii mięśni, podczas takiego ćwiczenia spalamy więcej kalorii, niż ćwicząc na przykład na zwykłym steperze czy bieżni. Jest więc to dobra opcja dla tych, którzy pragną pozbyć się zbędnych kilogramów.

orbitrek

Mniejsze ryzyko kontuzji

Po co kupować orbitrek skoro mogę iść po prostu pobiegać? Otóż jogging jest sportem bardzo kontuzyjnym. Szczególnie osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość nie powinny stosować tego typu ćwiczeń. Z kolei ćwiczenia na orbitreku są dużo bezpieczniejsze – dzięki jego specjalnej budowie, nasze stawy i ścięgna obciążone są w stopniu dużo mniejszym. Nie mamy tu do czynienia z odbiciem ani z uderzeniem stopy o podłoże, zatem przy treningu waga użytkownika nie będzie miała tak dużego znaczenia, jak przy tradycyjnym bieganiu. Bezpieczne będą również nasze stawy kolanowe.

Was this helpful?

1 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *