Neurolog Tczew

Neurologia jest ważną dziedziną medycyny, która koncentruje się głównie na leczeniu schorzeń obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Na ośrodkowy układ nerwowy składają się mózg oraz rdzeń kręgowy. Neurolog pomaga więc w badaniu przyczyn, leczeniu bólów głowy oraz nieprawidłowości, których źródło tkwi w mózgu. Jeżeli więc borykasz się z problemami o podłoży neurologicznym – jest to poważna sprawa, i najlepiej oddać się wówczas w ręce specjalisty jakim jest neurolog Tczew.

Jakie schorzenia leczymy?

Co robi nasz neurolog Tczew? Przede wszystkim bada podłoże powstałych chorób neurologicznych, stawia diagnozę i zleca odpowiednie leczenie. Zajmujemy się leczeniem takich schorzeń, jak bóle głowy, migreny, bóle kręgosłupa, barków lub karku, zawroty głowy, szumy w uszach, omdlenia, padaczka, choroby Alzheimera i Parkinsona, stwardnienie rozsiane, neuropatie obwodowe, udar mózgu czy drżenie kończyn. Jeżeli więc zaobserwowałeś u siebie jakikolwiek objaw wskazujący na któreś z tych schorzeń, niezwłocznie powinieneś zgłosić się do naszego specjalisty. Dolegliwości neurologicznych nie można bowiem bagatelizować nawet we wczesnym stadium!

neurolog Tczew

Czym zajmuje się nasz neurolog Tczew

Nasz neurolog Tczew zajmuje się również przeprowadzeniem wywiadu lekarskiego oraz wykonaniem prostych badań odruchów fizjologicznych, takich jak na przykład odruch kolanowy, odruch z mięśnia dwugłowego lub trójgłowego ramienia, odruch z mięśni przywodzicieli uda, odruch ramienno-promieniowego, odruch skokowego. Oprócz badania tych odruchów neurolog dosyć często skupia się na ocenie chodzenia, ocenie prawidłowości mowy i czucia powierzchniowego. Poprzez zbadanie jednego lub kilku z tych odruchów neurolog może podejrzewać, jaki rodzaj zaburzenia ma pacjent, jednak swoją ocenę zawsze potwierdzamy badaniami neurologicznymi.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *