Naturalne suplementy diety — czy warto je stosować?

naturalne suplementy diety

Coraz częściej w mediach czy na portalach społecznościowych możemy słyszeć o naturalnej suplementacji. Jest ona reklamowana jako doskonałe lekarstwo na odchudzanie, stres czy piękny wygląd. Wielu ludzi zachęconych tymi reklamami decyduje się na ich zakup i oczekuje natychmiastowych efektów. Czym jednak tak naprawdę są naturalne suplementy diety i czy warto je stosować? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na te pytania!

Czym są naturalne suplementy diety?

Naturalne suplementy diety to produkty, które składają się z substancji odżywczych. Są one uzupełnieniem diety o substancje, których brakuje organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Suplementy nie powinny być zatem określane jako preparaty o właściwościach leczniczych. Ich zadaniem nie jest bowiem leczenie różnych dolegliwości, ale wspomaganie diety, czy poprawa samopoczucia, odporności i kondycji. Stanowią one jedynie środek dodatkowy do zdrowej diety i aktywności fizycznej, które mają zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

	naturalne suplementy diety - czym są?

Czy warto je stosować?

Naturalne suplementy diety powinny być stosowane przede wszystkim przez osoby, które nie są w stanie dostarczyć organizmowi w codziennej diecie takich substancji jak witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe czy enzymy. Poleca się je dla osób, które narażone są na osłabienie, stres i zmęczenie. Potrzebne są one również przy zaburzeniach przewodu pokarmowego, a także w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego. W takich sytuacjach suplementy pozwolą zapewnić organizmowi cennych składników odżywczych, wypełnić niedobory i zadać o odpowiednią pracę wszystkich narządów, a tym samym lepsze samopoczucie i zdrowie.

Was this helpful?

2 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *