Jak połknąć tabletkę bez obaw?

jak połknąć tabletkę

Wbrew pozorom nie tylko dzieci mają problem z tym, jak połknąć tabletkę. Niemal 1 na 10 osób boryka się z trudnościami podczas wykonywania tej czynności. Istnieją jednak sposoby na to jak ułatwić sobie to zadanie. Poznaj je i ogranicz stres związany z przyjęciem doustnych leków.

Dlaczego mamy problem przyjmowaniem kapsułek doustnie?

Główne powody, przez które mamy trudności z połykaniem tabletek tkwią w naszej głowie. Być może jest to wewnętrzna blokada lub złe nastawienie do tej czynności. Blokada może mieć związek z suchością błon śluzowych lub dysfagią, która utrudnia przemieszczanie się obiektów w przewodzie pokarmowym. Powszechność problemu skłoniła specjalistów do opracowania skutecznych metod, jak połknąć tabletkę, by nie spotkać się z nieprzyjemnościami.

 jak połknąć tabletkę

Jak połknąć tabletkę- skuteczne metody

Metody na to, jak połknąć tabletkę bez obaw można podzielić na techniki odpowiedniego przyjmowania oraz płyny i żele, ułatwiające tę czynność. Jedną z technik jest prawidłowe ułożenie kapsułki na języku. Warto zadbać o naturalne ułożenie głowy i nieodchylanie jej do tyłu, ponieważ gardło staje się automatycznie węższe. Druga metoda jest przeznaczona do większych trudności z połykaniem tabletek. Polega na zakupie specjalnych płynów lub żeli, zapewniających odpowiednie nawilżenie i ułatwiony transport kapsułki przez przewód pokarmowy. Takie produkty są w pełni bezpieczne i nie zmieniają składu lekarstwa. 

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *