Dieta ketogeniczna efekty

jakie efekty przynosi dieta ketogeniczna

Obecnie zauważyć można stale zwiększający się trend na próbowanie różnego rodzaju diet bazujących na konkretnych produktach, które mają za zadanie poprawienie kondycji naszego organizmu i naszego samopoczucia. Wśród nich możemy wyróżnić diety takie jak wegetariańska, wegańska, bezglutenowa czy też ketogeniczna. Zwłaszcza ta ostatnia zyskuje coraz więcej zwolenników, dzięki wielu korzyściom, jakie mówi się, że przynosi. Wiele osób, które o niej nie słyszało, może zastanawiać się nad tematem dieta ketogeniczna efekty.

Na czym polega ta dieta?

Dieta ketogeniczna bazuje na oparciu swoich posiłków o produkty bogate w tłuszcze. Wymieniamy i ograniczamy prawie do minimum produkty węglowodanowe, a w zamian za nie wprowadzamy tłuszcze do naszej diety. Dzięki temu nasz organizm po pewnym czasie zaczyna pobierać energię z ketonów zamiast z glukozy. Dzięki temu dieta ketogeniczna efekty są szybko zauważalne.

dieta ketogeniczna efekty

Dieta ketogeniczna efekty — jakie mogą się pojawić?

Przy przejściu na dietę ketogeniczną możemy w szybkim tempie zauważyć jej skutki. Jednym z nich jest zmniejszenie łaknienia, gdyż osoby przebywające na tej diecie, często spożywają od 1 do 2 posiłków w ciągu dnia. Dodatkowo przekłada się ona na dużą utratę wagi, w związku z utratą glikogenu z naszego ciała oraz większą utratą wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dieta ketogeniczna efekty, wejdź na stronę GetFit.

Was this helpful?

1 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *