B12 pod język

Witamina B12 to jedna z najważniejszych witamin. Jej brak doprowadza do wyniszczenia organizmu, licznych zaburzeń, a nawet może prowadzić do śmierci. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć B12 pod język. Objawy niedoboru tej witaminy często są mylnie interpretowane jako objawy innych chorób, dlatego warto je dobrze poznać i rozpoznać je w porę.

Dlaczego warto przyjmować B12 pod język?

Niedobory witaminy B12 będą skutkować zaburzeniami w układzie krwiotwórczym. Niski poziom tej substancji w organizmie upośledza wytwarzanie erytroblastów, prowadzi do przedwczesnego niszczenia ich w szpiku, przez co nieprawidłowe erytrocyty we krwi żyją krócej. Efektem jest niedokrwistość megaloblastyczna. Objawy obejmują ogólne symptomy anemii oraz objawy ze strony układu pokarmowego, takie jak spadek masy ciała i utrata apetytu, utrata smaku, nudności, biegunki lub zaparcia. Charakterystyczne jest też pieczenie języka, który staje się ciemnoczerwony, gładki, lśniący i powiększony. Niedostateczna ilość witaminy B12 w organizmie może również prowadzić do zmian w błonie śluzowej przewodu pokarmowego oraz uszkodzeń układu nerwowego takich jak neuropatia obwodowa, zwyrodnienie rdzenia kręgowego czy neuropatia nerwu wzrokowego. Jeżeli nie chcesz więc do tego dopuścić warto B12 pod język.

B12 pod język

Gdzie występuje B12?

Witamina B12 spełnia istotną rolę w organizmie człowieka. Jest potrzebna do procesów wzrostu organizmu, podziałów komórkowych, hematopoezy i produkcji mieliny w osłonkach nerwowych. Uczestniczy w metabolizmie kwasów nukleinowych, białek, tłuszczów i węglowodanów. Witamina B12 znajduje się jedynie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Głównym źródłem tej witaminy w codziennej diecie człowieka są: produkty mięsne i podroby, mleko, sery twarogowe, ser żółty, jaja, ryby oraz skorupiaki. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednich ilości witaminy B12 wraz z dietą lub cierpisz na choroby, które to uniemożliwiają – warto, suplementować witaminę B12 pod język!

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *