Aromatyczny olejek laurowy – kiedy i jak go stosować?

Olejek laurowy

Olejki pozyskiwane z różnego rodzaju roślin mają szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej i kosmetyce. Wśród nich znajduje się olejek laurowy, znany z korzystnego działania na organizm i samopoczucie. Co warto o nim wiedzieć i jak go używać? Sprawdź!

Właściwości olejku z drzewka laurowego

Naturalny olejek laurowy pozyskiwany jest w liści wawrzynu szlachetnego, czyli inaczej drzewka laurowego. Czasami łączy się go z olejkiem z kłącza kurkumy, co znacząco wzmacnia jego przyswajalność, a tym samym działanie. Poprawia procesy trawienia, wspomaga układ odpornościowy, nerwowy i oddechowy, ma także właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne. Olejek laurowy łagodzi także bóle mięśniowe, dodaje energii i poprawia samopoczucie. Dobrze jest stosować go w sezonie-jesienno-zimowym ze względu na zwiększone ryzyko zachorowań. Świetnie sprawdza się również jako środek do łagodzenia bólów menstruacyjnych. Stosowany jest także w pielęgnacji skóry i włosów, a także jako dodatek do perfum.

Olejek laurowy na różne dolegliwości.
Olejek laurowy – właściwości i zastosowanie.

Olejek laurowy – zastosowanie

Ze względu na swoje wszechstronne działanie, olejek laurowy stosować można na wiele różnych sposobów. W przypadku kłopotów z układem oddechowym wykorzystuje się go do robienia inhalacji, w innych wypadkach można użyć go do kąpieli lub masażu, a także dodać kilka kropel do kominka aromaterapeutycznego. W celu wzmocnienia flory bakteryjnej, podczas przyjmowania olejku należy spożywać produkty, będące naturalną osłoną dla żołądka, jak kefir czy jogurty naturalne. Warto pamiętać, że jest on mocno skoncentrowany i może działać drażniąco na skórę, dlatego zawsze należy go rozcieńczać w odpowiednich proporcjach.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *